A Tündérrózsa termékek illata könnyed, mintha csak egy barackoskertben sétálnánk...

Néma virágok: ilyenek is vannak? Néma virágok például az orgona, a pipacs, az aranyeső, a gyöngyvirág. Ezek azért „némák”, mert hiába illatosak, nincs bennük kinyerhető illatanyag.

tunderrozsa-interju-kezdo.jpg

Mi a különbség az illóolaj és a növényi olaj között?

Az illóolajat illatosításra használják a krémekben. Bár ezt is olajnak nevezik, nem tartalmaz zsírt. Az illóolajokat víz-gőz-desztillációval nyerik, és tartalmazzák a növény életerejét. Áruk attól is függ, hogy mennyi növényre van szükség pár milliméter illóolaj előállításához. Drága olaj például a rózsaolaj, mert kevéske illóolajhoz is hatalmas mennyiségű rózsa kell. Olcsóbb a narancsolaj, mert a narancs héja – amiből kivonják – a narancsléipar hulladékterméke. Illatanyag nem csak a virág szirmaiból, tehát nem csak egy helyről nyerhető ki. A különféle rózsákból (török, perzsa, damaszkuszi) különféle illatkivonatok léteznek, például olyanok, melyeket a rózsa szirmaiból nyernek ki, másokat a leveleiből.

A növényi olaj születése

Az olajos magvakból préselik ki nagy nyomással – ilyen bázisolaj például a mandulaolaj. A növényi olajok voltak az első kozmetikumok. Hidratálják a bőrt, segítik bent tartani a nedvességet. Az arcolaj vagy testolaj hidegen sajtolt, mert ezek gazdagok vitaminokban.

A legtöbb Herbsgarden termékhez használt növényi olaj hidegen sajtolt és bio-besorolású, illetve az illóolajuk aromaterápiás minőségű. Ma már tudjuk, hogy sok gyógynövény kiváló bőrápoló hatással bír, emellett ránckezelésre is alkalmas, valamint eltünteti, halványítja a foltokat.

Az arcolaj és az emberi bőr

Az arcolaj azért a legjobb az arcápolásra, mert a felépítése hasonló az emberi bőr természetes olajaihoz. Tévhit, hogy az arcolajok csak száraz bőrre alkalmasak! A gyorsan felszívódó arcolaj ugyanúgy alkalmas zsíros bőrre is.

Teszteltük a termékeket

Biztosan te is ismered a kicsattanóan egészséges arcbőr érzetét! Pont úgy néz ki, mint egy ropogós barack, mert a sejtek közt ideális a nedvesség mennyisége, amely kellőképpen be van zárva. Az arcbőröd ilyenné tud válni, ha a Tündérrózsa termékcsaláddal ápolod. Az Új Nő nem csupán ott bábáskodott a megszületésénél – a fejlesztés egész ideje alatt teszteltük is a termékeket. Azóta is lángolóan szeretjük mindhárom terméket, mert hamar felszívódnak, hatásuk pedig látványos.

minden_reggel_ujno.sk.png

A BARACK ILLATA: INTERJÚ BOTH TÍMEÁVAL, A HERBSGARDEN ALAPÍTÓJÁVAL

Az Új Nő és a Herbsgarden kollaborációjában megszületett a Tündérrózsa szérum, arckrém és testápoló. Both Tímea a Csallóközből indult, mára pedig Magyarországon csiszolgatja egyre fényesebb ékkövét: a Herbsgardent. Mint mondja, nincs ahhoz fogható érzés, mint mikor egy idea testet ölt, s megszületik a kész termék. Ilyen szerelem eredménye az Új Nővel közösen megálmodott Tündérrózsa termékcsalád is. 

a-barack-illata-belso.jpg

Tímea egyébként semmit sem hagy a véletlenre, natúr kozmetikai termékeit maga keveri ki, és magán is leteszteli. Az összes Herbsgarden termék bevizsgált, illetve gyógyszerész által kontrollált.

– Olyan ötéves lehettem, mikor először rácsodálkoztam, ahogy az anyukám a tükör előtt az arcára keni az élesztőpakolást – kezdi Tímea. – A szerdahelyi konzervgyárban dolgozott, és néhanap engem is magával vitt a munkába. Volt ott egy ajtó, melyre rá volt írva, hogy idegeneknek belépni tilos. Ámde én kíváncsi emberke voltam, benyitottam, s bent a polcokon kémcsövek, lombikok, Petri-csészék, színes kis üvegcsék sorakoztak. Később a kedves laboros néni megengedte, hogy a kristályokból víz hozzáadásával oldatokat készítsek a szivárvány minden színében.

Madarat lehetett volna fogatni velem! Valahonnan innen indult a pályafutásom. A női szépség nem eresztett: korán megfogalmazódott bennem, hogy valami olyasmivel szeretnék foglalkozni, ami megszépíti a nőket.

– Kozmetikusként kezdted a pályádat, de ma a másik oldalon állsz: termékfejlesztő vagy.

– A középiskolát Dunaszerdahelyen végeztem, majd Budapestre költöztem. Tanulni akartam, minél több tudást magamba szívni, s a magyar szépségipar tudvalevőleg világhírű – vegyük csak a híres magyar iszapból vagy termálvízből készült termékeket. Akkor már régóta azon töprengtem, hogy vajon miért újulnak ki a vendégeim bőrproblémái.Kutakodni kezdtem, mivel tudnék változást előidézni. Már akkor is a természetesség híve voltam, első körben a húgomtól kaptam Ausztráliából növényi olajokat. Ezeket belekevertem a kész termékekbe, és a vendégek arcbőre sokat javult. Innen jött az ötlet: mi lenne, ha én keverném ki azokat a krémeket? Utána következett – persze volt még pár megálló – a cégalapítás.

– Említetted, hogy a konyhádban keverted ki az első krémjeidet...

– Mikor kinőttem, lett egy laborbérletem, most pedig már van saját laborom. Az elején mindent egyedül csináltam: kísérleteztem, én kutattam fel az alapanyagokat. Barátok mindig is voltak körülöttem. Mikor kiderült, hogy tiszta termékekkel foglalkozom, önként ajánlkoztak tesztalanynak. Aztán találtam egy társat, aki kellő üzleti tapasztalattal rendelkezett, hogy elindítsuk a vállalkozásunkat. Szóval, beindult a szekér.

a-barack-illata-tunderrozsa-termekek.jpg
A Tündérrózsa termékcsalád

– Pár évvel ezelőtt találkoztunk veled először. Nizzából érkeztél, de siettél tovább Budapestre, ahol díjátadóra voltál hivatalos: a Mentes-M versenyben a Kortalan Vénusz krémed anti-aging kategóriában első díjat nyert. Mi kellett ahhoz, hogy egy ilyen nagyágyút tudj alkotni?

– Laborképzéseket végeztem, drog- és toxikológiai, valamint aromaterapeuta-képzéseken vettem részt, illatszerkesztést tanultam. Egyik lépcsőfokról léptem a másikra, míg végül 2012-ben megalkottam az első éjszakai arckrémemet. Ez a regeneráló krém pedig azóta is állja a sarat.

Olvass tovább: A barack illata: interjú Both Tímeával, a Herbsgarden alapítójával

Új Nő csapata
Kapcsolódó írásunk 
Cookies