Megdöbbentő statisztikai adatok: Európa-szerte 5 milliónál is több fiatalnak nincs állása, a helyzet Görögországban és Spanyolországban a legsúlyosabb. Igaz, Szlovákia sem büszkélkedhet derűsebb adatokkal: az ország fiataljainak 32,4 százaléka munkanélküli.
Jelentkeztünk a hőn áhított pozícióra, s életrajzunk alapján behívtak minket egy személyes találkozóra. Hogyan tovább? Miben jelenjünk meg, és egyáltalán mennyit áruljunk el magunkról egy állásinterjún?
Figyelemfelkeltő, lényegre törő, kreatív. Jelzők, amiket az önéletrajzunk alapján a munkáltatóktól azonnal megkaphatunk. Hogyan is lehetne sikeres az álláskeresés, ha a cég már az első benyomás alapján úgy dönt, nem érdemes felvenni velünk a kapcsolatot?
Míg harminc évvel ezelőtt főként az újságok „Munkaerő kerestetik!” rovatában nézelődhettünk az álláshirdetések között, addig a digitális korban megannyi felületen keresgélhetünk. A legújabb munkaerőpiaci trendekben Varga Alexandra, a DUNEA részvénytársaság HR-szakembere segít eligazodni.
"A karácsony hazugság, ami egy fényekkel teleaggatott halott fa köré gyűjti a családokat, üres beszélgetésekből szőtt, több kiló vajas krém alá temetett hazugság, olyan hazugság, amelyben senki sem hisz."