Tavasszal csakúgy sütnie kell az asztaldíszről, hogy ragyog a napocska és éled a természet! Húsvétkor pedig kimondottan illik életigenlő terítéssel emelni a hangulatot!
Húsvéti asztalunkat Rohál Gabika (Amade kastélyszálló, Várkony) terítette meg.
Nincs benne nagy fortély, csak kellem és ötlet, a hozzávalók fillérekért megvásárolhatók a dekorboltokban. A terítő lehet krémszínű vagy fehér, a szalvétából nyuszit hajtogathatunk, a nyakán színes raffiával.
Ötleteket a Pinteresten találhatunk, mi is ott keresgéltünk. Elővettük a vitrinből a nagyi régi kristálycsengőit, talpas üvegpoharait, s megpakoltuk velük az asztalt. A kevesebb több: a teríték visszafogottságát a finom üvegáru és a fehér porcelán biztosítja.
A fehér nyuszi és a fészek a tavaszvárást jelképezik. Megmutatjuk, hogy hajtogathatunk könnyedén látványos nyuszis asztaldíszt!
Szépséges hímes tojásokhoz hozzájuthatunk a húsvéti kézműves vásárokon. A mi keresztszemes szépségeinket egyik kedves olvasónk, a kistárkányi Proščák Ilonka készítette.
Egy méretes üvegváza minden háztartásban akad, belé betétnek egy nagyobb poharat raktunk – abba kerülhet a tavaszi nárcisz vagy tulipán. A sok tarka, különböző méretű tojást – a színesség gyönyörködtet! – az üvegpohár köré stószoltuk.
A nyúl német vidékekről terjedt el nálunk mint tojáshordó. A német gyerekek húsvétkor fészket építenek neki a kertben, és fűvel kibélelik.
Régen a gyerekek az erdőbe mentek barkát gyűjteni, amit aztán virágvasárnapon a templomban megszenteltek. Élesszük fel ezt a szép szokást!
A tojás semmiképpen ne hiányozzon az asztalról: húsvétkor minden körülötte forog. Nagycsütörtökön elhallgatnak a harangok, hogy „Rómába menjenek”. Útjukon tojásokat gyűjtenek, s visszatérve minden jó gyereknek ledobnak belőlük. Ilyen tojást lehet találni az ablakpárkányon, a kertben.