A változókor genetikailag bekövetkező időszak: nem lehet elkerülni, sem megelőzni. Sokat tehetünk viszont azért, hogy az életünknek ez a fejezete is elviselhető és zökkenőmentes legyen.
Stará Adri tüneményes, örökmozgó teremtés: úgy szalad fel az emeletre somorjai szépségszalonjában, hogy lába szinte nem is érinti a lépcsőt. Hogyan tartsuk formában magunkat, ha közeleg a bűvös 50? – kérdeztük tőle.
A (női) változókorról rengeteg kínos élcet hallani – a férfiakéról egyet sem. Holott minden nő tudja, hogy igenis van férfiklimax! Mi más bolondítaná meg a férfiak fejét (és hormonháztartását) úgy ötven körül?
Minden, ami egyszer elkezdődött, véget is ér – s ez alól a női termékenység sem kivétel. Tudunk-e a változókorra úgy tekinteni, mint egy új lehetőségre? A témáról Lauter Adrienn tanácsadó szakpszichológussal beszélgettünk.
Előbb-utóbb minden nő életébe beköszönt a változókor, aminek a következményeit mindannyian tapasztaljuk… De vajon mennyire kell komolyan venni az ilyenkor jelentkező tüneteket? A kérdésekről Dr. Belső Nóra (Budapest) pszichiáter szakorvossal beszélgettünk.
Amikor két nő találkozik, előbb-utóbb szóba kerül a szülésük. Nem kevésbé fontos téma a változókor is – erről azonban a nők nem szívesen beszélnek. Tulajdonképpen mit tudunk erről a menopauzának nevezett néhány évről?
A nő számára sokáig a család egyben tartása volt a legfőbb parancs. A Nyugat mítosza az, hogy „bármi lehetsz”: pedig csak annyi lehetsz, amennyi benned van.