A világ egy új kifejezést tanulmányoz: Én-marketing, szól a jelszó. El kell adni magunkat – ezért kifényezzük az életrajzunkat, kihangsúlyozzuk a jó oldalunkat, valamiféle felfelé stilizált képünket adjuk el a külvilágnak.
Vajon létezik-e élet a Facebookon kívül? Ma már úgy néz ki, nemigen. Ki, mit és miért oszt meg az oldalán? Milyen helyet foglal el az életünkben? Ilyen és hasonló kérdésekre kerestük a választ.
Beszélhetünk-e még közösségépítésről a közösségi oldalak esetében? Valóban dróton rángatnak bennünket a nagy cégek? Hogyan élnek vissza az adatainkkal az olyan platformok, mint a Facebook? Létezik-e kiút?
Szeptemberben sajnos feltörték és blokkolták az Új Nő húszezer követőt számláló Facebook-oldalát. Azok között az olvasók között, akik visszatérnek hozzánk és követni kezdenek bennünket, egy finom illatú Chanel parfümöt sorsolunk ki.
Kedves Olvasóink! Sajnos, a minap feltörték és blokkolták az ÚJ Nő magazinunk Facebook-oldalát, ezért az oldalunk átmenetileg nem üzemel. Hamarosan újra...
Dédanyáink még hamut szórtak a ruhára, és szapulták reggeltől estig, hogy tiszta legyen, hófehér, majd jöhetett a mángorló, elvégre gyűrötten mégsem mehettek a festett láda mélyére. Vajon mindez mennyit mond a gyerekeinknek? – kérdezem Liszka József néprajzkutatótól.
Tönkrement a párkapcsolata? Mással is megesik, naponta ezrekkel. Titokzatos módon minden szakításba belejátszanak a közösségi hálók, az ímélek és a mobil. Ezért hajlamosak vagyunk rájuk fogni – minden rosszat.
Ők azok, akik a legtöbb lájkot kapják. Mi, szürke lájkolók olyan életre vágyunk, amilyet ők élnek, olyan szépek és könnyedek szeretnénk lenni, mint ők.
"Jézus Krisztus karácsonykor nem egy csomó mennyei kütyüvel jött közénk, hozhatott volna Józsefnek láncfűrészt, Máriának habverőt, ehelyett ő maga volt az ajándék."