Cigányzene vagy magyar nóta? A kettő ugyanazt a szórakoztató stílusú, népies zenét jelenti, amely az évszázadok során meghatározó részévé vált a magyar zenei kultúrának. Tehetséges cigányzenészeknek köszönhetően a műfaj egyre magasabbra emelkedett a ranglétrán, művelői pedig a társadalmi hierarchiában előkelő helyet foglalnak el.
Rigó Mónika (33) cigánydal-énekes. Igazi zenészcsaládban látta meg a napvilágot. Tízévesen már egyházi dalokat énekelt a templomban, majd magyar slágerekkel és angol dalokkal is próbálkozott, de szívéhez legközelebb a cigány dalok állnak. Magyar, szlovák és cigány nyelven is énekel. ,,A zene megszállottja vagyok, a zene iránti szeretetből, elkötelezettségből és hivatásból énekelek” – mondja Mónika.
Tehetségére a nagymagyari romafesztiválon figyeltek fel, majd az egyik szervező felkarolta. Azóta ez a segítő, Sipos Frigyes, Mónika férje lett, és van két csodálatosan tehetséges gyermekük, Moncsika és Fricike. Tizenhét évesen már Pozsonyban a 100 Tagú Cigányzenekarral és Bangó Margittal lépett fel. Ettől kezdve Mónika karrierje töretlenül ívelt felfelé.
2007 májusában fellépésre hívták, ahol titokban előkészítették megkoronázását. Nagy meglepetés volt számára, amikor Bangó Margit koronát helyezett a fejére, és ezzel a cigány dalok koronázott énekesnője lett. 2011-ben Magyar Tolerancia Díjat kapott, melynek célja díjazni a civil és ismert embereket a másság támogatásáért. Idén nyáron pedig elkészült első klipje a ,,Pengesd testvér” című dalához.
Mónika rengeteget koncertezik szerte Magyarországon és Szlovákiában, de kapott már felkérést Bécsből, Isztambulból és Szerbiából is.
A Bangó Margittól kapott koronám.
A CD-ken több híres nótaénekessel énekelek magyar nótákat.
A Magyar Tolerancia Díjam.
A fényképeimből készült könyvet egy rajongómtól kaptam.