Örömmel tölt el, hogy egyre több helyen rendeznek levendulafesztivált, s a hatalmas ültetvényeken csodás fényképek készülnek. Érdemes szüretelni és szárítani egy kis levendulát, mert a nyár illatát így később is élvezhetjük majd.
Szagoltad már? Kevesen tudják, hogy tavaly egy csodálatos illatmúzeum nyílt a pannonhalmi apátságban. Az Új Nő szerkesztői meglátogatták, s magukkal hozták a hamisítatlan levendulaolaj készítésének titkát. Íme!
Rengetegféle levendulaolajat árulnak, ám a többség hamisítvány. Vajon hogyan készül a hamisítatlan illóolaj? Valóban lila színű a levendula olaja? A titkot első kézből tudtuk meg!
Itt minden a levenduláról szól. A termékek finomak, illatosak, kézzel készülnek, és mögöttük ott az ember: Rémes Ferenc. Saját méhészetükben levendulaméz is készül, a virágokból pedig illóolaj: ez a kézműves levendulaszappan egyik alapanyaga.
Rémes Ferencnek negyedik éve virágzik a tallósi levendulása, innen származik a levendulás szappan alapanyaga. A lila szappanok saját levendulaolajjal készülnek.
Icuka boldog ember, mert azt csinálja, amit szeret. Kiskertjében a levendula, a precízen kikeményített kosárkák, s a tintakék minták a 100 éves lepedőn mindenkit elvarázsolnak, aki egy pillantást vet rájuk.
Jól érzi magát a levendula nálunk! A mi kertjeinket is megfesthetjük lila ecsettel. Már nálunk is vannak tökéletes levendulaágyások. Csallóközkürtön tökéletes félgömbök sütkéreznek a napon, akárcsak Provence-ban.