Érdemes odafigyelnünk bőrünk jelzéseire, hiszen a nyári forróságban ugyanúgy szomjazhat, mint mi! Persze a bőr másképp jelzi, ha felborult a vízháztartása.

Folyamatosan veszít vizet a szervezetünk, bőrünk például átlagosan 300 millilitert naponta. Ez a nyári melegben, amikor a hőmérséklet meghaladja a 28 °C-ot, akár a 600 ml mennyiséget is elérheti.

hidratalas-ind.jpg

Bőrünk kiszáradását nyáron például a légkondicionálás, az (ezért is) alacsony páratartalmú, száraz levegő, a napozás és az UV sugarak, valamint a sós vízben való fürdőzés is sietteti. Ezenkívül a dohányzás, az alkohol- és a koffeinfogyasztás is hozzájárulhatnak a bőr dehidratációjához. A bőr szárazsága pedig elősegíti a ráncok megjelenését. Nyáron a bőrünk általában fakóvá, durva tapintásúvá válik és száraz, hámló területek jelenhetnek meg rajta.

A regeneráció elengedhetetlen része a jelentős folyadékbevitel: akár 2 liter ivóvíz naponta, ezenkívül sok frissen préselt – nyáron van miből préselni! – zöld lé és gyümölcslé. És nyaralás után nem maradhat el az aktívabb bőrápolás! Az elhalt hámsejteket eltávolító radírozás után természetes hatóanyagokat – gyümölcscukrokat, növényi őssejteket és vitaminokat – tartalmazó krémekkel és pakolásokkal állíthatjuk vissza a bőr ragyogását. Érdemes a könnyebb keverékeket erőteljesebb hidratálóra cserélni, éjszakára pedig zsírosabb terméket választani.

Heti egyszer érdemes radírozni: arcunkra szigorúan csak finom szemcsés kémiai peelingkrémet használjunk. A durva szemcsés peelingek a testre valók! Napozni arcradírozás után csak másnap ajánlott.

C-vitaminos pakolás

A frissítő C-vitaminos hidratáló maszkhoz egy üvegben össze kell keverni 2 evőkanál joghurtot, 2 evőkanál frissen facsart narancslevet 1 evőkanál mandulaolajjal, amíg egynemű krémet nem kapunk. A hidratálás előtt mossuk meg az arcunkat és a nyakunkat. Ezután vigyük fel a maszkot, kerülve az orrnyílást, a szájat és a szemet, majd hagyjuk hatni 25 percen keresztül. Vigyázzunk, fehérít!

Barackos maszk

Igazi nyári bomba! A száraz bőrrel az E-vitaminban gazdag barack is képes csodákat művelni. Egy érett őszibarackot vagy 4 kisebb, érett sárgabarackot kell hámozás után apró szeletekre vágni, majd összepürésíteni egy villa vagy egy botmixer segítségével. Adjunk hozzá egy kevés extraszűz olívaolajat, majd egy kanál segítségével keverjük simára. Óvatosan masszírozzuk az arc- és a nyakbőrbe a pakolást, hagyjuk hatni húsz percig, majd öblítsük le előbb nagyon hideg, majd meleg, végül pedig hideg vízzel a megfelelő hatásért.

nevtelen_terv_5.jpg

Avokádós-joghurtos pakolás

Az avokádó igazi csodatevő, hiszen remekül hidratál. Keverjünk egy érett avokádó belsejét egynemű pasztává egy teáskanál joghurttal, egy teáskanál olívaolajjal és teáskanál mézzel. Vigyük fel a keveréket a bőrre, és hagyjuk hatni 20 percig.

Mézes-banános hidratáló maszk

A puhító pakoláshoz egy érett banánt kell összekeverni két evőkanál mézzel és egy kevés frissen facsart narancs- vagy citromlével. Ehhez a karikára vágott banánt és a mézet botmixerrel érdemes összemixelni, majd hozzáadni a citruslevet, és azt már csak kanállal kell belekeverni. Hagyjuk hatni legalább 20 percig a nyakon és az arcon is.

A megújulás első lépése, hogy megszabaduljunk a pajzsszerű hámrétegtől, ami gátolja a hatóanyagok felszívódását. (Erre a legjobb megoldást a kémiai és lézeres peelingek jelentik. Ám csak szigorúan ősszel!) Ezekkel mérsékelhetjük a bőrfelszín színbeli egyenetlenségeit, emellett pedig bőrfeszesítő hatást is elérhetünk.

Aloés-narancsos pakolás

Ha egy kicsit zsírosabb a bőrünk, akkor érdemes aloés-narancsos maszkot készíteni, mert ez tompítja a bőr olajos csillogását – amellett, hogy frissít. Egy evőkanál frissen facsart narancslevet kell elegyíteni egy üvegben egy evőkanál Aloe vera géllel, majd a megtisztított nyakba és arcba masszírozni. Hatásidő: 20 perc. A többi pakolással ellentétben akár hetente több alkalommal is használhatjuk.

Kapcsolódó írásunk: Igenis létezik tökéletes alapozó!

–néva–
Cookies