Miért lenne fontos, hogy minél többet tudjunk a hormonjaink működéséről? Miként befolyásolják a női hormonok az agyunk tevékenységét és fordítva? Többek közt erről kérdeztük dr. Katona Renáta szülész-nőgyógyászt.
Miért lenne fontos, hogy minél többet tudjunk a saját hormonjaink működéséről? Milyen hatással vannak a nőkre valójában a hormonok? Miként befolyásolják a női hormonok az agy tevékenységét? Ezekről a témákról kérdeztük dr. Katona Renáta szülész-nőgyógyászt.
Testünk tanulmányozása élethosszig tartó folyamat, mégis elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük a működésünke. Milyen vegyületek szabályozzák a női testet, s miért őrjít meg néha bennünket ez a hormontánc? Ismételjük át együtt az alapvetéseket!
Külsőnk és közérzetünk nemcsak attól függ, hogy milyen az életvitelünk, hanem attól is, hogyan működik a hormonháztartásunk. Mit tehetünk egyensúlyáért?
Nőiségünk egyik legfontosabb szerve a méh. Az a burok, ahol a megfogant életből kifejlődik a kisbabánk, és kilenc hónapon keresztül ez lesz az otthona is. A mióma éppen a méhünket bántja, fájdalmat és szenvedést okoz.
Miért alakul ki egyre több nőnél az IR? Ma már rengeteg nőnek vannak hormonális gondjai – azt rebesgetik, hogy a nők több mint egyharmada inzulinrezisztenciában szenved.
A menopauza egyszer minden nő életébe beköszönt. Ha beszélünk róla – máris könnyebb lesz! Mert általában nem könnyű. Azért is, mert nálunk az égvilágon senki nem foglalkozik vele – csak a nőknek fáj, akiknél leomlik a hormonok védőfala.
Nem mond semmi olyat, ami ne lenne benne a biológiakönyvekben. De ahogy mondja! Cserháti-Herold Janka igazi forradalmat indított el, mikor beszélni kezdett a...
"Ossz szeretetet, bárhová mész: Legfőképpen a saját házadban… ügyelj rá, hogy mindenki
jobb érzésekkel és boldogabban távozzék tőled, mint ahogyan jött."