Megjelent az Új Nő októberi száma!
Keresse kedvenc magazinját az újságárusoknál és a Slovnaft-benzinkutakon!
KISASSZONYOK SZARVASLESEN
Címlapon: Kiss Enikő (Komárom). A Dunánál jártunk, hogy meglessük az ősz színeit.
Divatanyagunk a magazin 10. oldalán látható.
SZARVASBŐGÉS KISASSZONYKOR
Azt mondják, Kisasszony bőgeti a szarvasokat, a java éneklés ugyanis szeptember nyolcadika, Kisasszony napja után indul... Nagy István Nagybodakon kapta lencsevégre a buzgó bikákat.
Cikkünk és képeink a magazin 6. oldalán.
HOVÁ TŰNT A TISZTESSÉG?
Régen a jó házba születettek az anyatejjel szívták magukba az illemtant, az úrilánynak étkezés alatt lexikont nyomtak a hóna alá, s azzal kellett sétálgatnia, hogy egyenes legyen a járása. Ma már nincs ilyen, s bizony rácsodálkozunk, mikor valaki egyenesen ül ebéd alatt, s a halat villával és kenyérrel eszi. A társadalmi formulák alapja mindig a tisztelet, amellyel az embertársamnak tartozom, s a tisztelet, amellyel önmagamnak tartozom. S hogy ez mit jelent?
Ollé Tamás véleménycikke a magazin 8. oldalán.
A TIKTOK KIRÁLYNŐJE
Vajon kicsoda Sofia Richie Grainge, s mi emelte őt a „TikTokrácia” trónjára? Nézzük csak, hogyan születik egy influenszer.
Cikkünk a lap 18. oldalán.
A STRESSZ NAPOS OLDALA
Az életünk lassan úgy néz ki, mintha elindultunk volna egy zsákutcában visszafelé. S nem tudjuk, hogy ez minek köszönhető: talán az elmúlt két évnek, mikor sokat féltünk – vagy a mostani bizonytalan időknek? A barátok eltávolodnak, a párok veszekednek, s már nem hét év után, hanem hét hónap együttélés után válnak. Olyan, mintha lecsökkentett érzelmekkel élnénk az életünket, mert elfelejtettük, hogy nem csupán a fájdalom – a szeretet is alakítja az életünket. Erről beszélgetünk Mátyus Zoltán pszichoterapeutával.
(© Lara Vychuzhanina)
Írásunk a magazin 22. oldalán olvasható.
A BORSÓ MEG A HÉJA
Mit kell tudni a stresszről és a fájdalomról? Ha megtanuljuk megfigyelni az érzéseinket, akkor könnyebben el tudjuk kerülni azt, hogy túlreagáljuk a helyzeteket. Attól persze, hogy képesek leszünk megszabadulni a csőlátástól és a túlagyalástól (ami pluszszenvedéseket hoz magával), a helyzet még nehéz marad. Viszont idővel jobban tudjuk majd kezelni. S azzal, hogy a stresszt az élet velejárójaként fogadjuk el, jobban meg is tudunk majd küzdeni vele.
(© Lara Vychuzhanina)
Cikkünk a magazin 28. oldalán.
OLCSÓ LETT A SZEX – ÉS ITT AZ ONLYFANS
Ma már sokkal könnyebben lehet szexhez jutni, mint korábban. Nem csupán a szakemberek mondják, a férfiak is tudják, hogy a női test soha nem volt még ilyen olcsó, mert soha nem volt ennyire könnyen hozzáférhető. Szabadon lehet szexelni kapcsolaton kívül is, és senki nem szól meg érte.
Írásunk a lap 30. oldalán található.
A FÉRFI ÉS A NŐ
A női szexualitást még egyik kor sem tudta a helyén kezelni. Régen sem volt rendben a nő-férfi viszony. Tolsztoj a Kreutzer-szonátában egy torz tükrön keresztül nézve írta meg a helyzet ellentmondásosságát.
Összefoglalónk a magazin 32–33. oldalán.
FEKETE TÜKÖR
„Hát ez meg mi a fene volt?” – hüledeztem kidülledt szemekkel a Netflix előtt. 2019 szeptemberét írtunk: emlékszem, aznap laza szórakozás reményében ültem le a képernyő elé, ám amit ott láttam, az sokkolt.
Olláry Ildikó írása a magazin 34. oldalán olvasható.
SZEXKÉPEKBŐL KARRIER
„Könnyen jött pénz: ha őszinte akarok lenni, ennyit láttam az OnlyFansben!” – meséli a Csallóközben élő Peti (27), aki alkalmilag fitneszedző, emellett modellkedik.
(© Polly)
Cikkeink a magazin 36. és 38. oldalán.
A NŐ, AKI LENDÜLETET VISZ AZ ÉLETÉBE
Molnár Rozi (55, Komárom) egy nagybetűs NŐ, aki – változókor ide vagy oda – nem akarja elveszíteni önmagát. „Szeretem a nőiességemet táplálni” – mondja. Nála is megjelent a hasi zsír, mert senkit nem kímélnek a változókori testi változások. Ám Rozi azonnal váltott, keresni kezdte a választ a kihívásra. A változókori diétákról beszélgetünk vele.
Interjúnk a lap 40. oldalán.
GYÖKEREKET ÉS SZÁRNYAKAT
Nem mesélünk a múltunkról a gyerekeinknek. Pedig van múltunk, ha nem is ismerjük, s irányít bennünket...
(© Dusa Gábor)
Írásaink a magazin 44. oldalán kezdődnek.
MUTASD A HAJAD, ÉS MEGMONDOM, KI VAGY!
Mi, emberek (de főleg mi, nők) rendkívül függünk a hajunktól. Elég egy „rossz haj”-nap, és jókedvünk a kukában landol. Egy rosszul sikerült hajvágás hónapokra képes elrontani a kedvünket.
Írásaink a lap 50. oldalán kezdődnek.
FÜLVÉDŐ FÜLBEVALÓK
Ismét divatosak a csillivilli hatalmas és többsoros fülbevalók: a sztárok ezekben hódítanak, a fülcimpába fűzött fülmandzsetta pedig igazi őrület.
Cikkünk a magazin 54. oldalán.
KORAI SZÜRET HELEMBÁN
Korai szüretet fotóztunk a helembai borászatban, a Duna és az Ipoly völgyében. A napocska pazarlóan szórta a sugarát, így semmit nem tapasztaltunk az itteni különlegességből, az inverzből, mikor minden megfordul, fenn a dombon süt a nap, míg alul felhők szomorítják a munkába indulókat.
Dömötör Ede fotóriportja a magazin 55. oldalán.
ÉLET BESZÉDHIBÁVAL
Kisgyerekként súlyos dadogással küzdöttem, amit logopédus segítségével sikerült kiküszöbölni. A beszédhiba azonban soha nem tűnt el az életemből, maradt egy úgynevezett „rejtett dadogásom”. Ez a mai napig képes megnehezíteni a mindennapjaimat: megkeseríteni azonban már nem tudja. Éppen ezért a dadogás világnapjának közeledtével szeretném elmesélni annak történetét, hogy mindezek ellenére hogyan tudtam többször is kiállni a nagyközönség elé, s milyen út vezetett odáig, hogy megbékéljek ezzel a kiszámíthatatlan, lelki eredetű zavarommal.
Ollé Tamás cikke a lap 60. oldalán.
A NEVELÉSRŐL
Az engedékeny nevelés azt mondja, hagyjuk békén a gyerekeinket, és csak annyit neveljük őket, amennyit feltétlenül szükséges.
(© Gemmy Woud-Binnendijk)
Cikkünk a magazin 62. oldalán.
A NŐ ÉS A LÓ
Erika és Nana egy közös napját Papp Viki képriportján keresztül követhetjük nyomon.
Képeink a 65. oldalon kezdődnek.
A HAJBEÜLTETÉS
A hajbeültetés Mekkája Isztambulban van, ahol több mint 300 szakklinika verseng a tarságuktól szenvedő, főként németországi férfiak kegyeiért. Jelszavaik: kedvező ár és dús sörény…
(© Lara Vychuzhanina)
Írásunk a magazin 68. oldalán.
NE CIPELJÜK TOVÁBB!
Ma már tudjuk: szüleink és dédszüleink élete a mi életünkre is hatással van. Terheink letételét segítheti a családállítás. Nemes Arankával (48, Dunaszerdahely), aki segítőként családállítással is foglalkozik, a „családi rend” fontosságáról beszélgettünk.
Interjúnk a lap 70. oldalán.