Aki szereti a jó bort, nyilván a finom ételeket sem veti meg.
A borvacsorán még tanulhat is hozzá ezt-azt: tájismeretet, egy kis borismeretet – a borestek vendég borásza ugyanis rendszerint bemutatkozik, elmeséli borászkodása történetét, s bemutatja a dűlőt, ahonnan a borai származnak.
A borvacsorán igazi szakember, sommelier vagy borpincér kínálja a borokat.
Gilvesy Róbert borász és Kovács Attila sommelier
Többfogásos ételsorhoz kínálnak ilyenkor borválogatást, s a hangsúly mindig a párosításon van. Azon az estén az ízek harmóniája a legfontosabb!
Házinyúl répával, burgonyaknédlivel és tejfölkaviárral
Az a jó borest ugyanis, ahol minden harmóniában van, nem csupán az étel és a bor – de a lélek is ellazul és megnyugszik.
A dunaszerdahelyi Villa Rosa borvacsorái gasztroesemények is egyben, mert hozzáértő csapat állítja össze a fogásokat. Idei első vendégük egy Kanadából hazaszármazott borász, Gilvesy Róbert volt, aki a vulkanikus Szent György-hegyen, a Balaton mellett készíti kifinomult borait.
Kezdésnek hihetetlen finom pezsgőt kaptunk, s kis betekintést a borász életébe: kiderült, hogy Róbert Kanadában magyar környezetben nevelkedett, két magyar templomuk is volt. Sőt, Pozsonyt is ismeri, mert egy ideig ott vállalkozott (eredeti szakmája szerint építész).
Sőt, a kutyusát is bemutatta, aki elkísérte gazdáját a borestre.
Gilvesy Róbert
Volt sok kacaj, finom ételeket ettünk finom fehér borokhoz, szép ruhákat láttunk, és okos szavakat hallgattunk.
Tökmagolajos szelet diófagyival.
Sült kecsege cukkinifőzelékkel.