Aki szereti a jó bort, nyilván a finom ételeket sem veti meg. A borvacsorán még tanulhat is hozzá ezt-azt: tájismeretet, egy kis borismeretet – Rúzs és pezsgő című társasági rovatunkban egy ilyen estre nyerhetünk bepillantást.
A bogarakkal bogarat ültettek a fülünkbe. Lassan ugyanis semmi más nem lesz jó és fenntartható, csak az ipari élelmiszer. A bolygó megmentését célul kitűző lobbi a bogarakat ajánlja, s már épülnek is a „bogárgyárak”. Tücskök, bogarak és kukacok a tányérunkon!
Franciaországban van egy íratlan törvény: mindig az évszak szerint főznek. Hideg időben teltebb ételek kerülnek az asztalra az ekkor beérő termékekből. A karcsú francia nők néha mintha egészségtelen ételeket is ennének, de ez csak látszat.
Mi is az a fermentálás? Hogyan fermentáljunk? Kérdéseinkre Bindics Imre, a Villa Rosa, illetve az Amade Chateau mesterséfje videóban válaszol. Mi az a...
A valódi étel a valódi alapanyaggal kezdődik. Egyre inkább világ is erre rezeg, a leghíresebb séfek – persze, csak az igazán jók – jelmondata a szezonalitás. Nincs új a nap alatt.
Kukkónia a felejthetetlen ízek szigete. Mennyei fogásokból 2020-ban sem volt hiány. Az új esztendőben is szeretettel várjuk Önöket a Csallóközben, amint a...
Nem igazán akad olyan édesszájú ember a széles vidéken, aki nem hallott volna vagy ne kóstolta volna az Esterházy-szeletet. Jellegzetes diós finomság, melyről nem tudni pontosan, honnan származik, de a receptje hamar elterjedt a Monarchia idején.
A céklát méltatlan módon száműzzük a konyhából: elkészítése kimerül abban, hogy eltesszük savanyúságnak. Az arónia pedig egyenesen „superfood”, élettani hatásai kifejezetten csodanövénnyé minősítik. Lássunk pár receptet és érdekességet róluk!
A 800-as évekből származnak az első feljegyzések a kávéról. Felfedezéséről több legenda is szól. Most két szakember mesélt nekünk a kávé iránti szenvedélyéről.