Alig „szabadultunk meg” az életünket fenyegető, keserítő koronavírus, a Covid–19 okozta világjárvány legutóbbi hullámától, a hírközlő eszközeinkből május elejétől ömleni kezdtek a majomhimlőről szóló hírek. Újabb világjárvány a láthatáron?
Napjaink világjárványa, a koronavírus okozta pandémia meglehetősen nagy „zajjal” jár mind a médiában, mind az orvosi szakirodalomban. A napi sajtóból figyelmünket bombázó hírek mellett hajlamosak vagyunk elsiklani az ún. „csendes” járványok, például az Alzheimer-kór felett.
Már reggel hétkor szólt nála a telefon, egy hiánygyógyszert kellett hamar beszerezni, hogy délben a beteget megoperálhassák. Hajnalka a járvány igazi hőse: szombat, vasárnap is dolgozik, gyógyszereket kever fáradhatatlan.
„Nem akarok egyedül aludni, egyedül lélegezni, egyedül alkotni, egyedül létezni, egyedül érezni” – szól az ismert idézet. De mi van, ha egy láthatatlan kórokozó emberek millióit kényszeríti arra, hogy egyedül létezzenek, egyedül érezzenek?
Nem robbant be a járvány Európa egyik felében. A volt keleti blokk országai jól jártak. Ugyanis úgy néz ki, hogy nálunk – elmaradt a járvány. A nyugati sajtó most széltében-hosszában erről cikkezik. Mi lehet az oka?
A macskák is lehetnek koronavírusosak, ez ugyanis egy évtizedek óta ismert macskabetegség. Sőt, olyan típusa is van, amit az állatorvosok gyógyíthatatlannak tartanak. Ez a korona azonban „nem az a korona”!
A modern idők legsúlyosabb járványával állunk szemben itt, Európában. Mi okozza, hogyan védekezhetünk ellene, mikor és milyen veszteségekkel lesz ennek vége? Hoaxoktól mentesen próbáljuk összefoglalni, mit tudunk a fehérjetüskés szörnyről.
Melyik szájmaszkot válasszuk? Igaz, hogy a fiatalok nem betegedhetnek meg? És a terhes nők és a kisbabák? Mit jelent a görbe kilapítása? Igazságon alapulhat a Netflixen megnézhető Pandemic sorozat?