A legtöbb megmagyarázhatatlan betegség a lelki gyötrelmek „megtestesülése”. Ha az ember nem tudja megoldani a problémáit, akkor a teste ezt megteszi helyette, és létrejönnek a pszichoszomatikus betegségek.
Ki marad otthon a gyerekkel, ha a munkaadónk nem tolerálja a betegségszezont? Kire bízzuk legféltettebb kincsünket – és hogy oldják meg ezt a rébuszt az egyedülálló anyák?
Hihetetlennek tűnik, de igaz: a 21. század kezdetén is léteznek betegségek, melyek okáról alig tudunk többet, mint szépapáink. Ezek egyike a Raynaud-szindróma (tünetegyüttes).
A lassan már évek óta zajló világjárvány alaposan megváltoztatta a testi tünetekre való odafigyelésünket. Megnőhet tehát annak a veszélye, hogy a túlzott odafigyelés „képzelt beteggé” tegye az embert.
Ezek a betegségek a tabutémák közé tartoznak. A legilletékesebbet, a gasztroenterológust kérdeztük, dr. Podlupszki Csabát (Komárom), akit az ország egyik legjobb szakorvosának választottak.
Csak vásárolj, fogyassz, elégedett mosollyal építs karriert, légy ott a pillanatban, csak pozitívan, mert csak így lehet a tiéd az élet végtelenségének illúziója – sugározza felénk a média. És mi elhisszük, hiszen sokkal kényelmesebb, mint szembenézni a gondolattal, hogy életünk – véges.