Milyen az, mikor apunak, anyunak én vagyok a pénz? Belőlem élnek; segély után folyik a pia, minden van, nekem cukorka, egy hétig én is elhiszem, hogy szeretnek.
Mátyus Zoltán pszichoterapeuta pályáját egy gyermekotthonban kezdte. Milyen folyamatok játszódnak le az állami gondozottak lelkében, illetve miként lehet egy örökbe fogadott gyermekhez viszonyulni? – kérdeztük tőle.
Ki marad otthon a gyerekkel, ha a munkaadónk nem tolerálja a betegségszezont? Kire bízzuk legféltettebb kincsünket – és hogy oldják meg ezt a rébuszt az egyedülálló anyák?
Kevés nálunk a szakember, aki egy-egy okos mondatával utat vágna a sűrűben. Mógor Krisztina családkonzulens (Budapest) az életünkre kiható generációs traumákról mesél nekünk.
Mi történik, ha a szülők elválnak, de az apa túl közel marad? Hogyan tudja ezt feldolgozni egy gyerek? Jelenetek a való életből, avagy családi hétköznapok. Pöttyök és csíkok a fiatal családok életében.
Manapság egyre több olyan esetről hallani, amikor felnőtt gyerekek átverik idős szüleiket. Elszedik a házát, a lakását, aztán a nagymamit szépen kiteszik az utcára. Sajnos, ilyen a világ: mindenhez papír kell. Még a családi békéhez is.
Amióta világ a világ, az ember történeteken keresztül adja tovább megszerzett tudását és élettapasztalatát. Ma a meseterápia a biblioterápia azon ága, amely a mesék olvasása révén segíti személyes problémáink megoldását.