Sokan „szegény otthontalan”-nak nevezik azokat a gyerekeket, akiknek a szülei ugyan elváltak, de közös szülői felügyeletet gyakorolnak. A közös felügyelet azonban jól is működhet, ha a szülők meg tudnak egyezni a szabályokban.
A válópert követően sokféle érzés kerítheti hatalmába a nőket. Sok nő érzi úgy, hogy megnyílik előtte újra a világ: fényes lehetőségek állnak előtte. Milyen pontokban foglalható össze a válás utáni helyes viselkedés?
Sajnos manapság ott tartunk, hogy a házasságok több mint fele felbomlik. Ennek a változásnak a lehetséges okairól kérdeztük dr. Mazács Ferenc ügyvéd urat.
Közös megegyezéssel döntöttünk a válásról, azonban a férjem visszatáncolt, amikor kidobta a szeretője. Azóta erőszakoskodik, hogy fogadjam vissza: mit tehetek ilyenkor?
Megjelent nálunk egy interjú, amelyben a feleség elmeséli, miért lett elege az addigi életéből. Hogy hiába figyelmeztette a férjét, neki nem jó így, hogy alig van velük. Nemrégiben jelentkezett a férj is: a maga szemszögéből akarta elmesélni a történetet.
A család szétszakadása hatalmas stressz a gyerekek számára. Mit tehetünk annak érdekében, hogy a résztvevők a lehető legkevesebb sérüléssel vészeljék át a különválást?
A válás után a legnagyobb gondot a házastársi közös vagyon elosztása okozza. Vannak emberek, akik igyekeznek a lehető legjózanabbul megegyezni, az emberi természet azonban kiszámíthatatlan, ezért nagyon fontos, hogy olyan szerződést kössünk, amelybe később már senki sem „köthet bele”.
"Az ember igyekszik csak a szép karácsonyokra emlékezni. A karácsony összeforrott a béke és a szeretet ünnepével, s elsiklanak a szomorú karácsonyok. Kikopnak az ember emlékezetéből."