Miért fordulunk egyre inkább a jósokhoz? Oka lehet a csalódás a modern világban, hiszen mára bebizonyosodott, hogy a modern tudomány nem vált meg bennünket. Megtörténik velünk a rossz – és számtalan olyan dolog van, amire nincs magyarázat.
Szerencsés Orsolya spiritiszta hipnotizőrnek vallja magát. Nem mindenki hisz ezekben, de aki hozzá fordul, az bízik a képességeiben. Azt mondják, ő az a nő, aki a szellemekkel társalog...
Vajon mit remél egy racionális gondolkodású nő egy jövőbelátótól? Milány Kincső szkepticizmusát felülírta a kíváncsisága: életében háromszor járt jósnőnél, hogy megtapasztalja a rádöbbenés kivételes élményét. Ám mindahányszor elmaradt a „wow”-élmény, nem tudta őt meggyőzni a jósnő szakértelme.
A női lapok mindenütt új paradigmáról beszélnek, jósokat és jóslatokat idéznek. New York eget karcoló toronyépületei alatt kifestett nők suhannak a valahányadik emeleten trónoló jósnőhöz vagy múltidézőhöz.
Ki ne vágyna arra – főként ilyenkor, év elején –, hogy a jövőbe lásson? Hogy előre tudja: valóra válnak-e régóta dédelgetett vágyai? Hoz-e több pénzt, őszintébb szerelmet, igazabb barátságot az új esztendő?
Már az ősember is ilyen kérdésekre kereste a választ: Miért vagyok itt? Ki vagy mi irányítja a sorsomat? Mit tartogat a jövő számomra? Tehát a jóslás tulajdonképpen egyidős az emberiséggel.