A kaktusz akár vendéglátóink névjegye is lehetne. Mit lehet szeretni ezeken a szúrós és furcsa növénykéken? Ilyesmiket kérdeztünk Karika Lászlótól és párjától, Hanke Elvirától.
Sok száz euró egy szobanövényért? Ma ez a divat! Egyre többen – főként fiatalok, s nem csupán a gyűjtők – fordulnak eme zöldnek kikiáltott hobbi felé, s vadásznak a drágább darabokra.
Nem is gondolnánk, hogy a természetben vadon termő növények java része akár változatos étrendünk részévé is válhatna. Fekete Zoltán erdésszel a nyékvárkonyi kiserdőben indulunk sétára, gyógynövények és ehető termények után kutatva.
A növénykék tartása varázslat és teremtés; a velük való foglalatoskodás és törődés kiragad bennünket a mindennapi rohanásból, s megnyugtatja, lecsendesíti az elménket.
Már a koronavírus kezdetétől egyre jobban érdekeltek az erkélyre telepíthető kis veteményesek, illetve maga a gondolat, hogy próbáljunk meg minél több mindent saját magunk számára megtermelni.
A közelmúltban olvashattuk, hogy bolygónkon alig maradt érintetlen természet, az ökoszisztémának mindössze négy százaléka szűz. Minden négyzetcentiméternyi talajt hasznosítunk, beépítünk, művelünk, vagy épp „romokban” hagyunk.
"Az ünnep szentsége felvizeződik, ha nem vigyázunk. Meg kell tanulnunk a karácsonyt, ha annyi mást elvesztettünk is az évek sodrában, tündököljön ez az ünnep a régi fényben, bármennyi kétely is támadt ránk útközben."