Napjainkban már egyre gyakrabban merülhet fel a következő kérdés a daganatos betegséggel sújtott fiatal nők esetében: „Ha meggyógyulok, lehet még gyermekem?”
Bizony ám! Minden lánygyermek meghatározott számú petesejttel születik – életünk során nem lesz belőle több, nem termelődnek újabb petesejtek. Ezért a számuk az életkorral csökken.
Azt mondják, hogy a nő biológiai órája gyorsan ketyeg. Valakinek korábban, másnak később merül le az aksi. De mi van akkor, ha a jövő nem úgy alakul, ahogy azt megálmodtuk? Ha nem jön a baba?
Pár év, s már azt csiripelik a verebek, hogy Brünn városa nem a csapolt söréről, hanem a meddőségi klinikáiról ismert. A csehek jó érzékkel felismerték, hogy a jövő betegsége a meddőség lesz, s erre alapították ellátórendszerüket.
Manapság egyre több nő kéri a mesterséges megtermékenyítést, bár a beavatkozás még mindig tabutémának számít. Aki már utánanézett annak, hogy mivel jár ez, rögtön látja: nem egyszerű dologról van szó.
Ma télen eszünk epret, a gyerekek lassan nem is tudják, hogy tyúkból van a tojás. Mindent lehet bármikor, gyereket is csak akkor szülünk, ha fogadni tudjuk. Ám azért vannak korlátok! Lássuk ezeket!