Sokat tanulhatunk a kertekről szóló könyvekből, de nem elég tanulni: látni is kell. Soós Ádám is ezért igyekszik végigjárni a világ nagy kertjeit, hogy lássa a forrást.
A kihajtás és behajtás – mikor tavasszal kihajtották az állatokat a legelőkre, október végén meg behajtották – régen nagy eseménynek számított. Azokon a vidékeken, ahol még kint legel a marha, ezek az időpontok kötött terminusok. Képeink Ágcsernyőben készültek, a behajtás napján.
Hárskút híressége fenséges temploma, csodás középkori részletekkel. A helyben fejtett darázskő ma is meleg, sárgásbarna árnyalatot kölcsönöz az egész beltérnek.
Magyarics Szilvia és párja, Rigó István gyönyörű dióligetet hoztak létre Füssön. Családi házuk szomszédságába 4600 diófát telepítettek. Mit jelent ma dióligetet tartani? – erre a kérdésre kerestük náluk a választ.
Barslédecen sokáig megtartották a Luca napot – még a nyolcvanas években is! A fiatal lányok, asszonyok a legszebb ünneplő ruháikban, némán jártak házról házra – és tisztogattak.
Az életkép a mindennapi élet egy jelenetét vagy eseményét mutatja be, az abban szereplő embereket. Egy nyolcszáz éves községben, Tardoskedden próbáltunk pár zsánerképet lőni, hogy megmutassuk, mennyi életrevalóság rejlik egy nagy múltú településben.
A szociban, amikor „bezzeg a kenyér“ 20 fillérbe került, az emberek élete Füleken a gyárak körül forgott. Mindenki dolgozott, a gyárkémények reggeltől estig füstöltek. Ment a termelés.
"Az vagy, amit egész nap gondolsz, és jellemed a gondolataid összességéből tevődik össze. …
Nagyszerű lehetőséggé változtathatsz minden egyes problémát.
"