Bemutatkoznak a Vila, a Piros Vilmos és a Conference körtefajták.

Dömötör Ede képei a várkonyi gyümölcsösben készültek.

billeg-a-korte-belso.jpg

A körte egyik szupergyümölcsünk, mégis nagyon keveset fogyasztunk belőle. Pedig jótékony hatása számtalan, többek között emésztésünk őre, véd a betegségek ellen. Perzsiából származik, már 3500 évvel ezelőtt is fogyasztotta az ember a körtét. Léteznek nyári és téli elálló körtefajták, melyeket egész télen fogyaszthatunk.

A finom körte édes és lédús. Egy-két közepes körte biztosíthatja napi C-vitamin-szükségletünk negyedét, ezenkívül vasat, magnéziumot, és folsavat tartalmaz (utóbbi a terhes anyukáknak nagyon fontos!), valamint sok K- és B-vitamint – tehát egyben bőrünk őre is.

Tanulmányok rámutatnak, hogy csökkenti az elhízás és a szívroham veszélyét; s mivel rengeteg rostot tartalmaz, egy szép körte lefedi az ötvenen túli nők rostigényének negyedét, de a férfiak emésztését is rendbe teszi.

Nem lehet ugyanis eléggé hangsúlyozni, mennyire jót tesz a beleknek: a rostok a vastagbélben elnyelik a vizet, így könnyebb bélmozgást tesznek lehetővé. A körtét érdemes magában fogyasztani, hiszen nagyon ízletes – de a fahéjas cukorral grillezett körteszeleteknek sem lehet ellenállni. A sült húsoknak pedig köret gyanánt lehet a kiegészítője. Cikkekre szedjük, kimagozzuk, majd rárakjuk a félig megsült oldalasra, leöntjük mézzel – és pirosra sütjük.

A körte az utóérő gyümölcsök közé tartozik, ami azt jelenti, hogy a fáról való leszedése után is tovább zajlik a gyümölcsben az érés. A nyári fajtákat ezért az érés kezdetén leszedik. Az őszi és téli fajtákat pedig akkor, mikor kifejlődnek, de az alapszínük még zöld.

KÉPEINKET A GALÉRIÁBAN TALÁLJÁK!

⬇︎⬇︎⬇︎

–varga–
Cookies