A kézitáska mindig is fontos kiegészítője volt a nőnek. Az utóbbi években aztán státuszszimbólummá nőtte ki magát. (Szinte) minden nő olyanra vágyik, amilyet szupermodellek és hírességek hordanak – ez az It-Bag, azaz az épp divatos táska –, és akár (több) ezer euróért adják a márkaboltban. 

Az utca nője, ha máshogy nem tudja, legalább utánzat formájában meg akarja szerezni az It-Baget, hozzáférhető áron. A feltűnő táskákat kreáló luxusmárkáknak ez lett a veszte (bár azt rebesgetik, a jól sikerült hamisítványok mögött ők állnak, ezzel is növelve a profitot) – minél felismerhetőbb egy darab, annál inkább másolják. Mint például a Louis Vuitton barna és tarka monogramos kiegészítőit, vagy a Bottega-Veneta pénztárcát, amelyen nincs ugyan logó, ám a bőrfonása nagyon tipikus. Így egyre többen – akik megengedhetnék maguknak az eredetit, ám ki akarnak tűnni a tömegből – más modellt választanak.

taska-nem-csak-egy-szezonra-kezdo.jpg

Ahogy ruhában, úgy kiegészítőkben is születnek olyan darabok, amelyek annyira jellemzik az aktuális trendet, hogy a következő évben már nem nagyon viselhetők: pár hónap alatt kimennek a divatból. Valószínűleg ez történik majd a korábban megálmodott neonszínű kígyóbőr táskákkal is. 

Ezért nem nagyon érdemes követni a legújabb módit – esetleg finomított formában vagy egy olcsóbb darab erejéig. (Ez utóbbiakkal viszont az a baj, hogy meglátszik rajtuk: nem minőségi áruról van szó.) 

Már az előző szezonban felfigyeltem rá, hogy több tervező is úgy helyezte el táskáin a logót, hogy az ne legyen szembeötlő.

Egyre inkább jellemző, hogy a tervezők kerülik a feltűnő márkajelzést (és nem csupán a táskán, hanem más kiegészítőkön is). Egy napszemüveg, hatalmas aranylogóval a szárán közönséges hatást kelt – még ha több ezer euróba került is.)

A kifinomult ízlésű nők a kevésbé hivalkodó darabokat keresik. Újabban teret hódít a clean chick, azaz minél egyszerűbb, annál jobb – hagyják érvényesülni a valódi bőr szépségét.

minden_reggel_ujno.sk.png

A táskákról eltűntek a feltűnő díszítőelemek – minél kevésbé ismert a márka, annál letisztultabbak a modellek. Elena Ghisellini például, aki a neves Givenchy divatház női kiegészítőinek tervezője, saját neve alatt olyan kollekciót kreált, hogy csak akkor látni a márkajelzést, ha kezünkbe vesszük a táskákat, és benézünk a belsejükbe. (Rengeteg divatblog dicséri e kollekciót.) 

A hűvösebb hónapokra készülve egy minőségi, ruhatárunk alapdarabjainak színéhez illő, alig vagy egyáltalán nem díszített bőrtáskába fektessünk be. Időtlen, és nem kelt olcsó hatást. Ráadásul még egy új trendet is követünk vele.

Jády Mónika
Cookies