Nevedben a sorsod, tartja a mondás. Meghatároz bennünket, mások számára is láthatóvá, elérhetővé tesz. Mi pedig oly mostohán és – megkockáztatom – ostobán bánunk vele.
A nők és lányok ma arra panaszkodnak, hogy mások lettek a férfiak. Nincs már udvarlás, a randi sem a régi, a férfi, ha nem is akar rögtön az első alkalommal ágyba bújni, a második alkalommal már kezdi az ostromot. Igaz ez, valóban ők változtak meg?
Az ismert pszichológus, Szendi Gábor A nő élete – mit hoz a jövő című könyvében ismét velünk, nőkkel foglalkozik. Vajon mi ösztönözte arra, hogy ismét a gyengébbik nem életét kutassa?
Ebben a korban a nő életútjának feléhez érkezik. Már nem csak azzal szembesül, hogy mi vár rá, övé az élet, s milyen jó lesz. Ekkor már visszatekint, s inkább nézi a kudarcokat, mint a pozitívumokat.
Változik körülöttünk a világ – miközben befolyásos emberek egy csoportja szebb, jobb és zöldebb életet vizionál. Egy olyan életet, ahol nem birtoklunk majd semmit, minden közös lesz, s mi boldogok leszünk.
Soha nem felejtem el azt a pillanatot, amikor első gyerekem születése után meztelenül beálltam a tükör elé. Fiatal, csinos nőből hirtelen asszony lettem – ráadásul csúnya és kövér asszony. Elsírtam magam.
Gyakran irigyeljük azokat az embereket, akikből nyugalom és elégedettség sugárzik, akik jól érzik magukat a bőrükben. Az elégedett nő nem unatkozik, és a társaságában sem unatkozik senki. Mi a titka?
„Elegem van! Itt hagyok csapot-papot! Én ezt nem csinálom tovább!” – fortyogunk, miután már huzamosabb ideig azt érezzük, hogy semmi sem sikerül az életünkben. Pedig nem kell rögtön összecsomagolnunk és mindenkinek hátat fordítanunk.