A háziak, mielőtt beköltöztek ebbe a házba, elhatározták: igyekeznek olyan otthont teremteni, ahol a hétköznap is ünnepnap lesz, és ahol az egész család kényelemben érezheti magát. Ahhoz persze, hogy a család minden tagja kényelmesen pihenhessen, nagy családi csatározásokon keresztül vezetett az út.
A berendezést a háziasszonyra bízták, ám mindenki ragaszkodott a maga mániáihoz: a férj magas könyvszekrényeket akart, a lány nagy gardróbot (igencsak megunta, hogy az előző panellakásban félrekesznyi hely jutott csak kedvenc ruháinak), a fiú extra szőnyeget a legóinak és számtalan playmobiljának.
A vendégek erre a kanapéra telepednek le – a huzat skót szövet, a (tehén)szőrös párnát az IKEA-ban vették.
Végül kompromisszumot kötöttek, kis „szigeteket” hoztak létre – a háziasszonynak pedig maradt a bútorkiválasztás és a hangulatteremtés.
Képeinken ezeket a csendéleteket láthatjuk, s kis ízelítőt adunk a ház hangulatából, ahova – a nyolcéves kisfiú szavai szerint – „öröm megérkezni”.
A konyhában is ügyeltek a békés hangulatra, de feldobták egy kis almazölddel, pinkkel, hogy a csevej vidámabb legyen. Az IKEA-s konyhára rá sem lehet ismerni: átfestették és rézfogantyúkkal látták el.
A fenyőből készült szekreter az ebédlőben áll: ide érkezik minden posta. Az ezüst képkereteket egy római Új Nő-s (!) kiránduláson vették: az ezüst keretecskék hihetetlenül jól használhatóak, minden sötét sarkat bevilágítanak.
Dolgozószobai csendélet – ide cserépkályhát álmodtak. A piramisok levélnehezékek, a festett kavics ajándék, egy kortárs szlovák képzőművész munkája
Újabb csendélet annak bizonyságául, hogy ebben a házban szeretik a zenét. A háziasszony szereti a régit, s ötletesen vegyíti az újjal. A csipketerítőket a nagynéni hímezte.
A lányszoba: a vaságyat egy ügyes gútai asztalos készítette, a falon francia pásztorjelenetekkel díszített tapéta.
Még mindig a lányszoba. Az IKEA-s fotelt kockás anyaggal vonták be, így jobban illik a régies szekrényhez. A háziasszony gyűjti a régi csipkéket és textíliákat, sokat vett közülük erdélyi asszonyoktól.
Az ebédlő részlete: az ablakokon sejtelmesen árad a fény, a falat tapéta borítja, az „angolos” utánérzést a jó érzékkel összeválogatott textíliák, a virágos pillangópárna és a földig leérő abrosz keltik.
Az előszobában álfal mögé rejtették a gardróbot, ahol elfér a háziak minden kabátja, cipője, és a vendégkabátokkal sincs gond. A csempe régies hangulatú kiosztása a nyugalom letéteményese. A falat halványzöld kockás tapéta borítja.
A könyvszekrényt egy ügyes somorjai asztalos készítette egy újságból kitépett kép alapján. A gyertyatartókat régiségkereskedésben találták.