A város, amin átgyalogolt a történelem. A várost a 20. század első felében ide-oda csatolták, a kassaiak zöme hol magyarnak, hol (cseh)szlováknak vallotta magát. Van még Kassán magyar? S ha igen, hányan vannak?
Nemrégiben megvette a magyar állam, s ebben lelt otthonra a kassai magyar főkonzulátus. Most ebben a palotában nyújtanak egymásnak kezet a szlovákok, a magyarok és a kassai németek, a cipszerek leszármazottjai.
1941. június 26-án bombatámadás érte Kassát, amely 32 emberéletet követelt, s több mint 200 sebesültet hagyott hátra. Arról, hogy miként érintette a második világégés a kassaiakat, Szeghy-Gayer Veronika történészt kérdeztük.
Márai Sándor volt az az író, aki végigélte a 20. századot. Regényei a fordulat után elárasztották a könyvesboltokat. A világ körülöttünk Márai-lázban égett...
A képen Kassa egyetlen toronyóráját láthatjuk. Lipták Tibor karbantartó folyamatosan szemmel tartja a toronyórát, időnként apró igazításokat végez rajta.
"Régi karácsonyok bukkannak fel emlékeim villanásaiból, és megvilágítják az elmúlt időt és embereket, akik élnek újra és örökké a kis karácsonyi gyertyák puha, libegő fényében. "