A zselízi kastélyt kastélynak mondják, bár inkább csak kúria, hiszen nincs rajta emelet. Jól ismerem az épületet, hiszen zselízi kisgyerekként éveken keresztül e falak közé jártam nap mint nap: itt voltam óvodás.
Esterházy János Károly nyári kastélyát Zselízen végre valahára felújítják. Ebben a kastélyban és gyönyörű angolparkjában töltött el kétszer is hosszabb időt a romantikus lelkületű zeneszerző, Franz Schubert.
Szlovákiában a betléri kastélyban tekinthetjük meg a legszebb szobabensőket és vadásztrófeákat. A mesebeli épület 1700 körül épült, Andrássy István építette, a család betléri ágának alapítója: elkészülte után ideköltözött az ősi fészekből, Krasznahorkáról...
Az Andrássyak megdolgoztak azért, hogy az illusztris főnemesi társaság elismerje őket. Az 1500-as években emelkedtek nemesi rangra, a többi jött magától: mivel a szép Andrássy férfiak jó hadvezérek voltak, a sok háború alatt hamar eljutottak a grófi címig.
Minden évben hatalmas karácsonyfa díszíti a várkonyi Amade kastély cukrászdáját. Már karácsony havának elején teljes pompájában díszeleg a fenyő, hogy minden betérő kedvére gyönyörködhessen benne. Vajon miként szól a története?
Elemért a Facebookon ismertem meg. Bejelentkeztem a Kastélyok, várak, templomok elnevezésű csoportba, ahol ő volt az admin. Mikor bemutattam egy posztban a várkonyi kastélyt, írt, hogy ő jól ismeri az épületet, mert ő ám ott dolgozott, a Nagy úr keze alatt.
Az Új Nő ismét kastélylátogatóba indul... Utunkon végigjárjuk az Esterházy hercegi család legfényesebb kastélyait, ahol egykor Joseph Haydn muzsikált. és megismerkedünk a megejtő őrvidéki tájjal, a vidék ételeivel és kiváló boraival is.