Amióta világ a világ, az ember történeteken keresztül adja tovább megszerzett tudását és élettapasztalatát. Ma a meseterápia a biblioterápia azon ága, amely a mesék olvasása révén segíti személyes problémáink megoldását.
Mivel senkinek sincs eredeti ötlete, még a csapból is remake-ek és folytatások folynak. Erre a sorsra jutott csaknem 90 év után a Disney-féle Hófehérke és a hét törpe is. Arra ítélték ugyanis, hogy folytassa a Disney élőszereplős mozifilmjeinek sorát.
Milyen áldásos hatása van a meséknek? Hogyan csempésszük vissza a meseolvasást a mindennapokba? Ezekről a kérdésekről beszélgetünk Molnár Kantner Éva meseterapeutával.
Boldizsár Ildikó mesekutatóval és meseterapeutával a lányom ismertetett meg. Mi volt az a meseélmény, ami alapján eldöntötte magában: mesékkel akar foglalkozni?
Ebben a felgyorsult világban égető szükség van olyan emberekre, mint Péterfi Gabriella, aki a dunaszerdahelyi Itsipitsi könyvesbolt tulajdonosa. Nem csupán a közös meseolvasást népszerűsíti, de egy közösségi teret is teremtett.
Karácsonykor elmerülünk a Hófehérke, a Hamupipőke, A kis gyufaárus lány megható történetében – az év többi napján pedig mi magunk vagyunk a főszereplői az ehhez hasonló történeteknek. A mesék világa közelebb áll a valósághoz, mint gondolnánk.
Luca és Ilona egy halászt keresnek, ám közben eltévednek a Duna egyik kiszáradt medrében. Aggodalomra azonban semmi ok, hiszen barátra lelnek egy lett hód személyében. Mindeközben Lucát aggasztja, hogy a gyomra furcsa mormogó hangokat hallat...
Vannak dalok, amelyeket ha nem hallgathatnak meg a gyerekek, akkor nem szór fényt a csillagszóró, nem ízlik a kalács, s a gyerekek nem hallják meg a karácsony igazi üzenetét. Szükség van a karácsonyi műsorokra, ezek azonban idén elmaradtak.
Nemrégiben jelent meg Beatrix Potter összes meséje egy csodálatos kötetben. Azonnal tudtuk, hogy kell nekünk ez a könyv. Beatrix Potter történetei végtelenül kedvesek, bár kissé ijesztő, amikor a borz rendre meg akarja sütni a kisnyulakat...