Életünk bizonyos szempontból olyan, mint egy átjáróház. Barátok jönnek-mennek, adják egymásnak a kilincset. Ha szerencsénk van, egy-két barátság megmarad, kiállja az idő próbáját.
„Szedd össze magad, légy férfi!” „Ne bőgj, mint egy kislány!” Kevés olyan férfi van, aki ne hallotta volna ezt gyerekkorában. Ne csodálkozzunk, ha a férfiak félnek kimutatni az érzelmeiket.
A természetben, beleértve az emberi világot, temérdek parazita van. Most azokról szeretnék írni, akik a bizalmatlanságunkból táplálkoznak, s akiket porhintőknek nevezek.
Vajon milyen dilemmák foglalkoztatják ma a férfit? Mitől szenved? A férfi szempontjait járjuk körül Kádár Szilvia kineziológussal, aki tízéves pályafutása során több tucat férfit és nőt vezetett a kiegyensúlyozottabb élet felé.
Meggyőződésem, hogy a világ ma is jóból meg rosszból van összegyúrva. És igenis nem adná el mindenki a lelkét, és nem gáncsolja el a szomszédját, még ha megtehetné is.
Hogyan találjunk barátnőt? Hogyan tartsuk meg? A legújabb kutatások szerint a barátnő olyan, mint egy méregdrága masszázs. Kisimítja a vonásainkat, megnyugtatja a lelkünket.
Zsolt vagyok. A barátnőm Szabina. Egy borús napon kicsi babám megelégelte, hogy kopott, rongyos gatyeszban járok, rám parancsolt hát, hogy szombaton elmegyünk új nadrágot venni. Rendben.
A mesterséges intelligencia megváltoztatja a világot. Ma már könnyedén előfordulhat, hogy a párt kereső személynek egy robot írogatja a válaszokat. Miről lehet felismerni, hogy közbelépett a mesterséges intelligencia?
Hol van az az idő, amikor örültünk, hogy a járvány alatt otthon leszünk a párunkkal! Összebújtunk a takaró alatt, néztük a legújabb Netflix-sorozatokat, mert kimenni nem volt szabad. Megtanultuk, hogyan létezzünk otthon a nap huszonnégy órájában – vagy mégsem?
"Egy pillanatnyi igazság megszépítheti, és meg is fogja szépíteni a világot. Egy pillanatnyi béke megmentheti, és meg is fogja menteni a világot. Egy pillanatnyi szeretet tökéletessé teheti, és tökéletessé is fogja tenni a világot."