Szélmalomharc-e olvasást népszerűsíteni, mikor pár másodperces videók támadják az ingerküszöbünket? Látogatás egy könyvtárban Lacza Ilonánál, ahol nem csupán könyvek vannak.
Az alábbi igaz történet Judith Leventhal és Yitta Halberstam: Szívderítő csodák című könyvéből származik. A sok sztori közül igyekeztünk kiválasztani egy olyat, amely valószínűleg minden női olvasó szívéhez utat talál.
Egy papírkönyv mindig jó ajándék, ékes dísze minden otthonnak, nem utolsósorban pedig menekülőutat jelent a hétköznapi valóságból. Mi a helyzet az e-könyvvel? Mi rejlik a varázslat mögött? Ismerjük meg az e-könyvek világát.
,,Az első randevúk izgalma járta át a testét, ahogy óvatosan, lassan, mintha csak félne az első érintéstől, az elképzelt egymásra találás beteljesülésének pillanatától, belebújtatta lábát a régóta vágyott cipőbe." Janković Nóra novellája.
Megint olyan kort élünk, mikor boszorkányüldözés folyik írók ellen, s könyveket írnak át, mert nem felelnek meg a – nos, nem is igazán tudjuk, hogy minek. Most éppen annak a felismerésnek, hogy nincsenek is nők. Szóval „csakazértis” olvassatok J. K. Rowlingot!
Bartalos Tóth Iveta novelláskötete, az Élet lejárt szavatossággal a múlt év egyik meglepetése volt. Ezt ajánljuk a könyv hónapja alkalmából, a szerzőt pedig megkérdeztük: Miért jó olvasni? Miért olvas ő?
Pszichoterápián a lélektani eszközökkel végzett kezelést értjük. Egyik ilyen eszköz a biblioterápia, azaz a könyv (görögül biblion: könyvecske), az olvasás felhasználása a gyógyításban.
"Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni."