Az alábbi igaz történet Judith Leventhal és Yitta Halberstam: Szívderítő csodák című könyvéből származik. A sok sztori közül igyekeztünk kiválasztani egy olyat, amely valószínűleg minden női olvasó szívéhez utat talál.
Egy papírkönyv mindig jó ajándék, ékes dísze minden otthonnak, nem utolsósorban pedig menekülőutat jelent a hétköznapi valóságból. Mi a helyzet az e-könyvvel? Mi rejlik a varázslat mögött? Ismerjük meg az e-könyvek világát.
,,Az első randevúk izgalma járta át a testét, ahogy óvatosan, lassan, mintha csak félne az első érintéstől, az elképzelt egymásra találás beteljesülésének pillanatától, belebújtatta lábát a régóta vágyott cipőbe." Janković Nóra novellája.
Megint olyan kort élünk, mikor boszorkányüldözés folyik írók ellen, s könyveket írnak át, mert nem felelnek meg a – nos, nem is igazán tudjuk, hogy minek. Most éppen annak a felismerésnek, hogy nincsenek is nők. Szóval „csakazértis” olvassatok J. K. Rowlingot!
Bartalos Tóth Iveta novelláskötete, az Élet lejárt szavatossággal a múlt év egyik meglepetése volt. Ezt ajánljuk a könyv hónapja alkalmából, a szerzőt pedig megkérdeztük: Miért jó olvasni? Miért olvas ő?
Pszichoterápián a lélektani eszközökkel végzett kezelést értjük. Egyik ilyen eszköz a biblioterápia, azaz a könyv (görögül biblion: könyvecske), az olvasás felhasználása a gyógyításban.
Mucha Dorka egy könyvekkel telezsúfolt pesti könyvtárszobából került Peredre – ide jött férjhez. Nevét a Puncs című regénye tette ismertté, ami egy tanár-diák viszonyról szól: a könyvben a tanár kavar a diákjával. Honnan jött ez a bátor lány, és mitől ilyen szókimondó?
Ha ismerkedni akarsz, ne azt kérdezd, mit iszom, hanem hogy mit olvasok. Ma ez az egyik legnépszerűbb szlogen, ugyanis egyre menőbb olvasni. Sőt, sorra alakulnak a könyvklubok.