A szorongás nem tesz jót sem a szülőnek, sem a gyermeknek. Hol a határ az egészséges, illetve a túlzott aggódás között, és mit tegyünk, ha nem tudjuk megadni a gyermeknek a megfelelő szabadságot?
Az ember és körülötte a világ a válságokon edződik – mondják a közgazdászok. A görög „krízis” szó eredeti jelentése nem negatív, hanem ez: fordulat, változás, s a változás jó is, rossz is lehet.
Mátyus Zoltán pszichoterapeutával a mindennapi szorongásainkról beszélgetünk. A feszültség ugyanis, amelyet naponta érzünk, nem kizárólag a személyes élményünk...
Sok jóakaró családtag segíteni szeretne a szorongón. Sajnos, ártani is tudnak, mert belekényszeríthetik valamibe, amit az nem akar, s újabb traumát élhet meg.
A szorongásról beszélgetünk Mátyus Zoltán pszichoterapeutával, aki azt mondja, hogy a szorongásainkkal foglalkozni kell. S nem baj, ha utána is jelentkezni fognak, de ha feldolgoztuk őket, akkor már nem fogunk hinni nekik.
Nem dúl-fúl, nem lóg a többiekkel, nem füvezik, nem bulizik. Ideje nagy részét otthon tölti, a szobájában. A mai tinik egész más okok miatt okoznak gondot a szüleiknek. Ezek a gondok azonban nem kisebbek, mint a fenti gondok.
Azt mondják, egy önbizalom-hiányos gyermekből önbizalom-hiányos felnőtt lesz. Mindig így van ez? – kérdezzük a szakembertől. Hogyan kerülhetjük el a papírformát, s van-e olyan, hogy mi leszünk a kivételek?
Tartsatok velünk az Új Nő második klubestjén! Mátyus Zoltán pszichoterapeutával a mindennapi szorongásainkról beszélgetünk. A feszültség ugyanis, amelyet naponta érzünk, nem kizárólag a személyes élményünk...
Egyre több fiatal szorong, és szenved pánikrohamoktól. Nekik talán még jobban hiányzik az elveszett élet édessége, mint az idősebbeknek, hiszen ők még alig éltek. Mit tudunk a pánikrohamról? Hogyan lehet elkerülni?