Ezt még az ókorban mondta Hippokratész görög orvos, de szavai ma is ugyanúgy érvényesek. Legyen az ételünk az orvosságunk, s az orvosságunk az ételünk.
A kérdés helytálló, hiszen a XXI. században már rég nem mi válogatjuk meg, mit eszünk, hanem készségesen, mint fészekben a madárfiókák, tátott szájjal várjuk, hogy a hipermarketek jóllakassanak bennünket.
A ma embere mindent alárendel az egészséges élet követelményének. S ezzel az érzéssel kézenfogva jár a kudarc érzése. Mert ez bizony soha nem sikerülhet maradéktalanul.
Mi zajlik egy megmérettetésen, s miképp viszik előre az igazi szakácsversenyek a gasztronómiát? A kérdést Czucz Péter, a nyékvárkonyi Amade kastélyszálló kreatív séfje, a Kukkonia szakácsversenyek védnöke segített megválaszolni.
Milyen sajátos terheket hordoz a járvány a nőkre nézve? Hát például az otthoni munka mellett a nyakukba szakad a háztartás és a tanulás a gyerekekkel. Ám az is...
Szívesen kipróbálnék egy új receptet! – sóhajt a barátnőm és rögtön a telefonját kezdi nyomkodni. Mire észbe kapok, már látom, ahogy az interneten keresi a...
Hová tűntek a régi receptek, a finom ízek és a roppanós virslik? Vajon mesterséges színezékek és tartósítószerek nélkül is lehet még ízletes és tetszetős felvágottakat készíteni? A húsiparban szerzett tapasztalatairól Fitos Zoltánt kérdeztük.
A globalizációt megállítani nem lehet, de vannak pontok, ahol ez rosszra vezet. Lehet, hogy tornacipőt négy gyárban kell gyártani az egész világon, de az élelmiszereket vissza kell vinni az eredeti helyszínekre.
"Újév napja a tökéletesen elhelyezett magaslat, amelyről visszanézve láthatjuk, mi nem tetszett az elmúlt évünkben, mitől éreztük rosszul magunkat, majd fejest ugorhatunk az üdítően tiszta ötletek és gondolatok tengerébe."