Minél inkább elmerülök az influenszerek világában, annál inkább taszít a közösségi média. Ahogy a modern városok az autók nélkülözhetetlensége, úgy az emberi kapcsolatok az internet kénye-kedve szerint formálódnak.
A németalföldi Jan van Eyck festménye egyike a reneszánsz legismertebb portréinak. Egy gazdag itáliai bankárról, Giovanni Arnolfiniről és feleségéről készült, akik egymás mellett állnak bruges-i házukban.
A szerzők negyedik éve szerveznek jótékonysági gyűjtést a menstruációs szegénységben élők számára. Riportjukban megírták, milyen a másik oldalon lenni. Bokor Réka és Kotiers Róza írása.
Nem olyan régen a budapesti Szépművészeti Múzeum Munkácsy-kiállításán egy nagyon ismert portré előtt időztem el. Ismerjük meg kissé Liszt Ferenc életét, akiről Munkácsy Mihály festett portrét!
Érdekes kérdéssel fordult rovatunkhoz egy kedves olvasónk. Mivel családjukban van mellrákban szenvedő, aggódik: vajon a mellmegnagyobbító műtét nem fokozza-e az emlőrák kialakulásának rizikóját?
– Panka! – szólította anyuka a kicsi lányt, aki úgy szaladt le a lépcsőn, mintha puskából lőtték volna ki. Tudta, mi következik. Tojásfestés. Minden évben...
Virágzik a madari mandulafa… A madari mandulás idén is virágba borult. A fák között szellő lengedez, a friss tavaszban lassan erőre kapó napocska simogatja az apró kis virágfejeket.
A húsvét sokaknak a sonkáról, a tojásról és a kalácsról szól – de mi a helyzet a báránnyal? Cikkünkben nemcsak a hagyományokat járjuk körül, de inspiráló húsvéti recepteket is mutatunk Czucz Péter kreatív séf konyhájából!
Az újvilágból importáltuk a toronyházakat, gyorséttermeket, bevásárlóközpontokat, de még a legújabb ünnepeinket is. Miért ne tanulhatnánk Amerikától jótékonykodni is?
Olvasónk egy kétségbeesett írásban mesél a bezártsága és nehéz élethelyzete miatt fellépő depressziójáról. Strédl Terézia pszichológust kérdeztük a levél tartalmáról.
Az állatok jobbak, mint mi, emberek, állítják egyesek. Mások szerint az állat csak egy szőrös, kevéssé higiénikus játékszer. Mi az a különleges plusz, amit az állatoktól kapunk?
Köztes időszakot élünk: a téli ételeket egy kicsit már unjuk, a tavasziakra még várnunk kell. Finomakat főzni persze most is lehet, olvasóink levelei is ezt bizonyítják.
A depresszió a leggyakoribb lelki betegség. Kétszer annyi nő depressziós, mint férfi. A depressziót nem kell szégyellni, ez is ugyanolyan betegség, mint a többi! Nézzük, mik a legfontosabb tudnivalók róla!
Tavasz van: a természet kincseit begyűjtve ékes asztali díszekkel vagy „csecsebecsékkel” lehet feldobni otthonunkat. A következő virágdíszeket Sztruhár Anita készítette, aki soha nem tér haza üres kézzel, ha sétára indul...
Fehérnemű, mely optikailag karcsúsít, és még a narancsbőrt is pusztítja? A bugyi a hasat teszi lapossá, a kombiné kívánatos alakot formál, a topok pedig feszes mellet varázsolnak.
Mindenkinek vannak fura szokásai, amelyekről egyedül csak ő tud. Olyan szokások ezek, amikről mélyen hallgatunk, amikkel kapcsolatban ködösítünk, sőt amiket letagadunk. Nézzük, mi az, amiről hallgatni szokás…
A női testben nincs prosztata. Akkor meg minek kell tudnom bármit róla? – teheti fel a kérdést lapunk nőnemű olvasója. Nos, rövidesen kiderül, hogy a feleségnek, élettársnak „jól jön”, ha tud párja e fontos szervéről.
Miért van az, hogy amit gyerekkorunkban megtanultunk, sose felejtjük el, ugyanakkor nem jut eszünkbe, hogy egy perce hová tettük le a napszemüvegünket? Lássuk, mit kell tudni a memóriáról!
Hogyan menthető a szokásos rendetlen, piszkos háztartási helyzet? Ügyes férfiak ügyes találmányaival. Kiknek köszönhetjük a fáradságos házimunka megkönnyítését?
"Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni."